444 7 633   info@estetikmed.com
Mister Spy Was Here
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Avantajları

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Avantajları

Lazer epilasyon, kişinin tüy probleminde uygulanan bölgelerde uzun süreli ve kalıcı çözüm sağlar. İstatistikler hedeflenen kılların %60-95’inin 6 aylık tedaviden sonra kalıcı olarak yok olduğunu göstermiştir.

Lazer epilasyon batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi tekniğidir. Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Tedavi Öncesi

Kıl kökü kılın oluşumunu tamamlamıştır ve kıllar kökle sıkı irtibat durumundadır. Lazer epilasyon için İdeal zamandır. Kıllar %280 Oranında kalıcı olarak etkileneceklerdir.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonda verilen lazer ışını kıla rengini veren duyarlı olduğu için enerji kıldaki maddenin sayesinde kıl köküne taşınır ve burada lazer ısıya dönüşerek kökü yok eder.

Tedavi Sonrası

Yüzeyde netlikle kıl kalmaz. Kökle irtibatı kesilen kıl 5 ila 15 gün içerisinde deri yüzeyine çıkar ve dökülür. Kıllar kalıcı olarak etkilenmiş olmakla beraber, yeniden oluşmaz

Komplikasyonlar

Herhangi bir prosedürde komplikasyonlar mümkün olabilir yalnız lazer epilasyonda nadirdir. Komplikasyonlar deride açık ya da koyu renk değişikliği içerebilir. Kabarcık, yanık, enfeksiyon ve alerjik tepki da mümkün olabilir ancak seyrek komplikasyonlardır. İlaçlı merhemler, kremler, veya oral antibiyotik ile tedavi edilmesi mümkün olabilir.