444 7 633   info@estetikmed.com
Mister Spy Was Here
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden ve kıl köklerinden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon tedavisi ile en etkin sonuçlar açık renk cilt rengi ve koyu renk kıl yapısına sahip bireylerde alınabilir.

Lazer epilasyonu istenilen bölgede tüy azalması olduğunu öğrenmek için 4 ila 6 seansta işlemi sonuçlandırırız. Bu seanslar sonra, istenilen bölgeye bakılarak, tedavi sonlanır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon, tüm vücuda uygulanır. Kaş ve göz arası haricinde gözleri özel koruma gözlükleri ile koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mıdır?

İşlem sırasında ağrı duyumu kişiye göre değişmektedir. Bu ağrı çoğunlukla dayanılabilir niteliktedir ve genellikle lastik çarpması, iğne dokunması hissi gibi tanımlanır.

Seans sonrasında birkaç dakika süren kızarıklık, şişlik gelişebilir, fakat bu yan etkiler geçicidir ve hastaların günlük aktiviteleri etkilemez.

Uygulama yapılan ciltte yüzeysel kabuklanma bazen oluşabilen geçici bir problemdir. Çoğunlukla bu kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Cilt rengi, kıl tipi ve kıl rengi de seans sayılarını etkilemektedir. Hormon bozuklukları, kullanılan bazı ilaçlar, devam eden tedaviler seans sayısını artırabilmektedir.

Bütün tüyler aynı anda anajen evrede olamayacağı için lazer epilasyon işlemi vücut bölgesinde 6-8 seans, yüz bölgesinde 6-10 seans sürmektedir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Kaç Aydır?

Lazer epilasyonda seans aralıkları ortalama olarak 6-8 haftadır. Fakat bazı durumlarda süre uzayabilir. 10-12 hafta kıl çıkışı görülmeyebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon seansları aslında pahalı gibi gözükse de son derece ekonomiktir. Lazer epilasyon fiyatlarının internet ortamında yayını yasaklandığından ancak lazer merkezlerini arayarak fiyat almak mümkündür.

Lazer epilasyon uygulamaları son yönetmelikler doğrultusunda tıp merkezi ve hastanelerde yapılacaktır. Epilasyon fiyatları genelde seanslar şeklinde belirlenir. Lazer Epilasyon Fiyatları kişinin tüy yapısına göre ve merkeze göre değişiklik gösterebilir.