444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Erkeklerde Lazer Epilasyon

0211_(1)1

Söz konusu istenmeyen tüy olduğunda bayanlar kadar erkekler de Epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. En fazla seçim edilen bölgeler sakal üstünde (elmacık kemiği), kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüstür.

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara yönelik büyük avantaja sahiptirler. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha çok etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha çok tahribat yapmaktadır. Bunun için bağlı olarak erkeklerde lazer epilasyon tedaviye çabuk yanıt verdiği söylenebilir.

Erkelerde Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon yapılacak bölgeye 20 gün içinde kökten alım işlemi yapılmamış olması gerekiyor . Uzayan kıllar yüzde makasla vücutta jiletle kısaltılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasından 15 gün öncesine civarı güneşe çıkılmamış ve solaryuma girilmemiş olması gerekiyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Gereklidir?

Lazer epilasyon tekniği ile aşağı yukarı 5-6 seans gibi bir aşamada kıl kökleri tahrip edilerek tüylerin yok edilmesi hedeflenir. Kişi seyreltilmesini istiyorsa, uygulama 2 ya da 3 seans yapıldıktan ardından bırakılarak kılların seyreltilmesi ve ek olarak zayıf duruma getirilmesi olası olabilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Nedir?

Genelde tedavi başlangıcında erkelerde lazer epilasyon seans Aralıkları vücut bölgelerinde 6 – 8 hafta, yüz bölgesinde 4 – 6 haftadır. İlerleyen her bir seansta bu zaman belli bir süre ek olarak uzar. Kılların cilt üstünde görünmeye başladığı zaman önümüzdeki seans için makul süredir. Tedavinin tamamlanması 1 ,5 – 2 sene sürer.