444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

8 Soruda Lazer Epilasyon

dgO9AHF8dXJhf6hD

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanıyor?

Önce alan temizleniyor, sonrasında bu alandaki tüyler kısaltılarak lazerle taranıyor. Lazer enerjisi deriden geçip kıl folikülündeki pigment aracılığıyla emiliyor. Saniyeden kısa zaman içerisinde iyileştirme edilen kıl foliküleri etkisiz duruma getiriliyor. Alanın genişliğine ilişkili olarak tedavinin ömrü birden çok dakikadan birden çok saate civarı çıkabiliyor. Tüyler de 2-3 zaman içerisinde kendi kendine dökülüyor.

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Lazer epilasyon bir sürü ek olarak kısa sürmesi ve kıyaslanamayacak civarı ek olarak kuvvetli olmasından ötürü seçim ediliyor. Epilasyonun kalıcı olması, yok denecek civarı kısa acı vermesi ve kısa zamanda kapsamlı alanların taranabilmesi bu yolun öbür üstünlüklerini oluşturuyor.

Lazer Epilasyon Güvenilir Yöntem Mi?

Öncelikle kullanılan lazer cihazı ve türü araştırılmalı. Herkesin kıl ve ten tipi farklı. Bu yüzden tipe göre uygun olan lazer cihazları bulunuyor. Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerler doğru belirlenmeli. Cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak doğru enerji tespit edilmeli.

Lazer Epilasyon Her Mevsimde Uygulanabilir Mi?

Bazı hastalarda yüz bölgesine yaz ayında lazer uygulamak riskli olabiliyor.

Lazer Epilasyonda Kaç Seans Gerekmektedir?

Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde meydana gelen değişiklikler sebebiyle epilasyon seansı kişiden kişiye, üstelik benzer kişide vücudun çeşitli bölgelerine göre değişiyor. Lazer tipine göre 1- 2 ay aralarla beden amaçlı 6-8 seans yüz amaçlı 10-12 seans tavsiye ediliyor. Fakat tüyler açık rengârenk ve ince ise lazer ışığını emmeyeceği amaçlı lazer epilasyondan etkilenmiyor.

Lazer Epilasyon Öncesi

İşlem yapılmadan 4 hafta öncesinden ağda cımbız, epilatör ve tüy dökücü benzeri kıl köklerine tesir edebilecek rastgele tek işlem uygulanmamalı. Bir ay öncesinden bu yana zaman ışığı ve bronzlaşmadan bilhassa kaçınılmalı. En uygunu, işlemi bireyin bizzat ten rengine sahip meydana geldiği süre inşa etmek. Şayet kullanılan tek ilaç varsa yöntemi uygulayan uzmana kesinlikle haber vermeli.

Uygulamadan öncesinde kimyasal peeling ya da cildi soyacak krem uygulaması yapılmamalı ve tüy sarartıcı madde kullanılmamalı. Uygulama esnasında ortaya gelme halinde kişiyi ve uzmanı sıkıntıya sokacak tek hastalığın varlığında kesinlikle haber verilmeli Rastgele tek cilt rahatsızlığı varsa uygulayıcıyı uyarılmalı.